ul. Karlińska 27, 60-438 Poznań

Maszyny i procesy, które wykorzystują taśmy transportujące

W przedsiębiorstwach produkcyjnych działających w wielu branżach, podstawowym elementem łączącym wszystkie podzespoły są taśmy transportujące. To one zapewniają ciągłość prac przewożąc ładunki i tym samym, podnoszą komfort pracowników odciążając ich od konieczności przenoszenia towarów siłą swoich mięśni.

Bezpiecznie i szybko

Niezależnie od rodzaju przewożonego ładunku, taśma transportująca musi wykazywać się niezwykłą wytrzymałością na najbardziej intensywną eksploatację. Często działające niemal dwadzieścia cztery godziny na dobę urządzenia w przedsiębiorstwie sprawiają, że przewozi ona ładunki o łącznej wadze liczonej w tonach na godzinę. Warto więc planując wyposażenie swojej firmy, zdecydować się na instalację podzespołów, które zredukują ryzyko awarii do absolutnego minimum. Dla najcięższych i najbardziej wymagających produktów bez wątpienia sprawdzą się taśmy transportowe wykonane z PVC lub PU. Wykazują się dużą odpornością na uderzenia, amortyzując opadający na nią ładunek. Dodatkowo, skutecznie opierają się ścieraniu, przez co swoje nieocenione właściwości zachowują na długo.

Z kolei dla przedsiębiorstw, w których produkuje się nieco lżejsze produkty, dedykowane są taśmy transportowe stworzone z takich materiałów, jak NBR, czy Si. Tego typu materiały i surowce pozwalają podzespołom osiągać zawrotne prędkości, co realnie przekłada się na możliwość skrócenia czasu produkcji. Dodatkowo, zapewniają przewożonemu towarowi pełną stabilność, dzięki czemu w pełni zostaje zachowane bezpieczeństwo w trakcie wykonywania prac.

Często jednak maszyna wyposażona jedynie w taśmę transportową to za mało. By w pełni wykorzystać potencjał posiadanego w przedsiębiorstwie specjalistycznego urządzenia warto zainstalować w nim wszelkiego rodzaju zbieraki lub kliny prowadzące. Nierzadko podzespoły te, stają się gwarancją nadania produktowi odpowiedniego kierunku jazdy. Wykonane z odpowiednich materiałów, na naruszają w żadnym stopniu konstrukcji lub formy przewożonego towaru. Stają się one odpowiedzialne za skrupulatne segregowanie ładunków lub nadają im odpowiedni tor.