ul. Karlińska 27, 60-438 Poznań

Tworzywa termoplastyczne

Tego typu tworzywa sztuczne pod wpływem odpowiedniej temperatury i ciśnienia pozwalają się na łatwe formowanie. Po ostudzeniu ponownie twardnieją dzięki czemu znajdują szerokie zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Jakich?

Tworzywa termoplastyczne – właściwości

Dzięki temu, że przy odpowiednich warunkach przybierają wymaganą formę tworzywa termoplastyczne znajdują szerokie zastosowanie. Poprzez tłoczenie lub wtryskiwanie pozwalają kształtować się w niemal dowolny sposób. Z kolei po schłodzeniu twardnieją do tego stopnia, że doskonale opierają się wszelkim uszkodzeniom mechanicznym.

Co więcej, poprzez swoje właściwości pozwalają się modyfikować niemal niezliczoną ilość razy. Jednokrotne nadanie im wymaganego kształtu nie oznacza, że muszą dany kształt formować na zawsze. Dają się formować za każdym razem, gdy jest tylko poddane odpowiedniej temperaturze i ciśnieniu. Uformowanie ich w okrąg nie oznacza, że za jakiś czas nie można przeobrazić ich w sześcian czy rolkę.

Szerokie zastosowanie

Ich właściwości pozwalają zastosować je w przeróżnych gałęziach przemysłu. Wszystko to sprawia, że znajdują one zastosowanie do produkcji mebli, części samochodowych czy też wszelkiego rodzaju rur. Wykorzystywane są także podczas tworzenia zabawek, butelek, toreb, opakowań oraz przedmiotów codziennego użytku.