ul. Karlińska 27, 60-438 Poznań

Rakle i gumy raklowe do sitodruku

Profesjonalne komponenty infrastruktury oraz urządzeń do serigrafii. Gumy raklowe wykorzystywane są w urządzeniach do sitodruku przemysłowego, a ich podstawowym celem jest równomierne rozprowadzanie oraz usuwanie nadmiaru farby z powierzchni matrycy. Tego rodzaju produkty są także powszechnie stosowane w przemyśle drzewnym przy nakładaniu olejów, lakierów oraz pozostałych preparatów konserwujących na wyroby drewniane. Nasza oferta obejmuje rakle o różnych wymiarach, także z możliwością zaostrzenia krawędzi.

Gumy raklowe do sitodruku

Elementy te wykonane są tworzywa o stosunkowo wysokim współczynniku odporności na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne, co ma kluczowe znaczenie w kontekście długotrwałej eksploatacji. Kolejnym czynnikiem charakteryzującym gumy z tej kategorii jest elastyczność, która pozwala zachować pierwotną formę i twardość nawet poi wielokrotnym naprężaniu i odginaniu, co jest nieodłączną częścią przebiegu sitodruku. Istotną cechą jest również praktycznie zerowy stopień przyjmowania wilgoci, dzięki czemu nie ma mowy o puchnięciu materiału.

Sitodruk – na czym polega?

Serigrafia to proces nanoszenia różnego rodzaju emblematów, zdobień lub grafik na powierzchnię płaską. Procedura ta polegają na przetłaczaniu farby przez wcześniej przygotowaną  matrycę, na którą składa się szablon oraz warstwa wykonana z drobnej siatki (metalowej, syntetycznej bądź tkanej). Technologia ta znalazła powszechne zastosowanie w branży  odzieżowej, lecz równie popularną gałęzią jest nanoszenie farby na wszelkiego rodzaju tworzywa sztuczne (płyty CD, obudowy sprzętowe), metale (AGD), a także na papier i płótno.

Gumy raklowe najwyższej jakości

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową specyfikacją gum raklowych do sitodruku dostępnych w naszej ofercie. Wykaz proponowanych przez nas formatów oraz dodatkowe informacje (odnośnie m.in. stopnia twardości) widoczne są poniżej. Zależy nam na budowaniu długotrwałych relacji z klientami, dlatego też zapraszamy do kontaktu w razie jakikolwiek zapytań lub wątpliwości.