ul. Karlińska 27, 60-438 Poznań

Zalety metalowych siatek transportujących

Sektor przemysłowy bez wątpienia rządzi się swoimi prawami — królują w nim rozwiązania wysoce specjalistyczne, nierzadko opracowane wyłącznie z myślą o stosunkowo wąskim zakresie działania. Istnieją jednak odstępstwa od tej reguły, a mianowicie konstrukcje na tyle efektywne, że znajdują one zastosowanie w co najmniej kilku obszarach szeroko pojętego przemysłu, a takim właśnie przykładem są elementy będące głównym bohaterem niniejszego artykułu. Poniżej omawiamy najistotniejsze zalety metalowych siatek transportujących.

Metalowe siatki transportujące — podstawowe zalety

Elementy te powstają najczęściej w wyniku splecenia drutu ze stali — nierdzewnej lub ocynkowanej. Taka konstrukcja pozwala na optymalną dystrybucję ciężaru, kluczową w kontekście przenoszenia towarów lub surowców o znacznej masie. Sam materiał również nie jest bez znaczenia — zastosowanie wytrzymałej stali umożliwia bezpieczną pracę w środowisku chemicznym, jak również bezpieczny kontakt z żywnością. Jedną z największych zalet metalowych siatek transportujących jest zatem ich uniwersalność.

Dodatkowe korzyści płynące ze stosowania elementów tego typu elementów to przede wszystkim stosunkowo duża powierzchnia otwarta, która zapewnia dostateczny przepływ powietrza lub cieczy, co pozwala na łatwe odprowadzenie nadmiaru płynów. Metalowe siatki transportujące są jednocześnie niezwykle w łatwe w utrzymaniu czystości — ich wysoka wytrzymałość mechaniczna w połączeniu z prostą konserwacją pozwala cieszyć się w pełni sprawną konstrukcją przez długi okres.

Wszechstronne i efektywne rozwiązanie

To naturalnie nie jedyne zalety metalowych siatek transportujących — do grona korzyści należałoby dodać również stosunkowo niskie pochłanianie energii cieplnej, możliwość pracy w środowisku mokrym oraz suchym, w szerokim zakresie temperatur, a także odporność na korozję. Na co dzień tego rodzaju elementy znajdują zastosowanie w określonych obszarach przemysłu ciężkiego (między innymi metalurgia), lecz najczęściej wykorzystywane są w branży spożywczej.