ul. Karlińska 27, 60-438 Poznań

Właściwości poliuretanowych pasów przemysłowych

Nie bez powodu elementy te znajdują szerokie zastosowanie w wielu odmiennych gałęziach przemysłu — począwszy od szeroko rozumianej branży przetwórczej, w tym produkcji żywności, aż po specjalistyczne odnogi sektora ciężkiego, wliczając w to branżę wydobywczą, metalurgiczną oraz motoryzacyjną. Za sukcesem poliuretanowych pasów przenośnikowych stoją niezwykle korzystne właściwości fizyczne — prosta i sprawdzona struktura w połączeniu z jakością samego materiału to niezawodny przepis na długotrwałą i bezproblemową eksploatację, niezależnie od warunków. Poniżej przedstawiamy szczegółową specyfikację oraz zalety płynące z wykorzystywania tego typu komponentów.

Poliuretanowe pasy przemysłowe — właściwości i specyfikacja

Zalet wynikających z właściwości poliuretanowych pasów przemysłowych jest wiele. Ich ciągła konstrukcja, w połączeniu ze stosunkowo dużą odpornością na pęknięcia oraz niską ścieralność, czyni z nich doskonałe narzędzie do przenoszenia naprawdę szerokiej gamy obiektów. Niewielka bezwładność tego rodzaju elementów pozwala także na stosowanie dużo mniejszego naprężenia, co nie tylko jest korzystne dla struktury samej taśmy, ale również redukuje zużycie całej aparatury, szczególnie biorąc pod uwagę ciągły charakter pracy tego typu instalacji.

Niewątpliwie najbardziej cenionym aspektem elementów wykonanych z tego rodzaju tworzywa sztucznego jest nienaganna kultura pracy. Sprężysta, a zarazem nadzwyczaj stabilna struktura doskonale tłumi wibrację otoczenia, jednocześnie nie generując żadnych dodatkowych drgań i dźwięków, co znacząco ogranicza ryzyko uszkodzenia przenoszonych obiektów. Ma to również niebagatelne znaczenie dla komfortu i bezpieczeństwa pracowników, a także kondycji samych maszyn.

Właściwości poliuretanowych pasów przemysłowych — materiał do zadań specjalnych

Powyższe właściwości czynią pasy przemysłowe wykonane z poliuretanu atrakcyjną propozycją dla całego przekroju zastosowań. Dzięki nadzwyczajnej wytrzymałości mechanicznej i chemicznej, a także możliwości pracy w szerokim zakresie temperatur, elementy te sprawdzą się naprawdę zróżnicowanych warunkach.