ul. Karlińska 27, 60-438 Poznań

Brama z zasłon wstęgowych — czy się opłaca?

Konieczność ogrzania — lub chłodzenia — zakładów przemysłowych i hal produkcyjnych stanowi znaczną część całkowitych kosztów eksploatacyjnych budynków. Jednak wydatki te mogą być dodatkowo potęgowane poprzez utraty energii cieplnej, spowodowane różnego typu niedoskonałościami konstrukcyjnymi budynku. Jako że punktami krytycznymi w kontekście gospodarki termoenergetycznej każdego obiektu są drzwi oraz okna, dobrym rozwiązaniem okazuje się tutaj zastosowanie bramy z zasłon wstęgowych, która skutecznie ogranicza uwalnianie ciepła.

Brama z zasłon wstęgowych PVC — sposób na oszczędności

Poszczególne pasma bram z zasłon wstęgowych wykonane zostały z wytrzymałego tworzywa PVC. Taka konstrukcja sprawia, że są to elementy niezwykle uniwersalne, jeśli chodzi o docelowe warunki pracy, również w kwestii temperatury — tego rodzaju materiał może być z powodzeniem instalowany także w zakładach i pojazdach chłodniczych. Dodatkową zaletą jest stosunkowo duża wytrzymałość mechaniczna oraz niskie wymaganie względem zabiegów konserwacyjnych — w zupełności wystarczy stosowanie standardowych detergentów.

Korzyści, jakie niesie ze sobą zastosowanie bram z zasłon wstęgowych, wykraczają jednak poza poprawę parametrów izolacji termicznej obiektu. Ograniczenie niepożądanej wymiany powietrza — co stanowi największy mankament podczas otwierania tradycyjnych drzwi — hamuje także migrację wszelkiego typu drobnoustrojów, insektów i innych zagrożeń unoszących się w atmosferze. Pasma PVC stanowią także skuteczną barierę dla hałasu, jednocześnie umożliwiając swobodny ruch różnego typu maszyn przemysłowych.

Specjalistyczne rozwiązania dla przemysłu

Nie bez powodu bramy z zasłon wstęgowych znajdują powszechne zastosowanie w różnorodnych gałęziach przemysłu i nie tylko. Tego typu rozwiązanie wykorzystuje się między innymi w branży spożywczej i przetwórczej, jak również produkcyjnej i farmaceutycznej, a nawet w rolnictwie i transporcie. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą elementów z tej kategorii, dostępnej na naszej stronie internetowej.