ul. Karlińska 27, 60-438 Poznań

Taśmy siatkowe w piekarnictwie i cukiernictwie

Produkcja i przetwórstwo żywności — nie ważne w jakim wymiarze — wymaga specjalnie dostosowanych rozwiązań, które spełniać będą wygórowane wymogi sanitarne, mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom oraz klientom końcowym. Z uwagi na swoją wszechstronność oraz niepodważalne walory konstrukcyjne, taśmy siatkowe znajdują powszechne zastosowanie w wielu obszarach sektora spożywczego —włączając w to także piekarnictwo oraz cukiernictwo.

Taśmy siatkowe w piekarnictwie i cukiernictwie

Produkcja żywności nierzadko wymaga sprzętu i wyposażenia, które pozwoli na ciągłą pracę w środowisku o stosunkowo dużej wilgoci oraz częstych wahaniach temperatury — nie inaczej jest w przypadku piekarnictwa lub cukiernictwa. Stal nierdzewna, która stanowi główny element konstrukcyjny tego typu komponentów, jest całkowicie odporna na korozję, jednocześnie nie wykazując żadnej reakcji w kontakcie z żywnością (w tym przypadku między innymi z olejem i surowym ciastem). Materiał świetnie znosi również pracę w środowisku o zróżnicowanej skrajnej temperaturze, co szczególnie ważne, gdyż w okolicach pieca ta dochodzić może nawet do przeszło 100 stopni Celsjusza.

Taśmy siatkowe dedykowane branży cukierniczej i piekarniczej, które dostępne są w naszej ofercie, to również stosunkowo niskie wymagania w zakresie konserwacji. Powierzchnia robocza ze stali nierdzewnej zapobiega przypalaniu i przywieraniu żywności, co znacząco ułatwia usuwanie ewentualnych resztek. Sama konstrukcja elementów pozwala z kolei na łatwe i szybkie czyszczenie, które jest kluczowe w kontekście długiej żywotności wyposażenia.

Profesjonalne rozwiązania dla sektora spożywczego

Zachęcamy do sprawdzenia tej oraz pozostałych kategorii produktowych na naszej stronie internetowej. Czekają tam na Państwa dodatkowe informacje na temat poszczególnych pozycji, jak również obszerna specyfikacja techniczna. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu — nasi doradcy chętnie wyjaśnią wszelkie kwestie dotyczące oferty taśm siatkowych dla cukiernictwa i piekarnictwa.