ul. Karlińska 27, 60-438 Poznań

Taśmy i pasy wykorzystywane w rolnictwie

Uniwersalny charakter oraz wysokie walory użytkowe pasów i taśm przenośnikowych sprawiają, że elementy te znajdują szerokie zastosowanie w praktycznie każdym sektorze rynku — również w rolnictwie. Zakres możliwego wykorzystania tego rodzaju wyposażenia także jest stosunkowo obszerny — począwszy od elementów konstrukcyjnych różnego typu maszyn i pojazdów, aż po tradycyjne linie transportowe w halach produkcyjnych, sortowniach czy też przetwórniach. Budowa tychże elementów zapewnia odpowiednią wytrzymałość i trwałość, jednocześnie pozwalając na bezpieczny kontakt z żywnością.

Rolnictwo — zastosowanie taśm i pasów transportowych

Pierwszym obszarem, w którym pasy przenośnikowe są powszechnie wykorzystywanie jest przetwórstwo żywności. Tego typu materiały stanowią podstawowy element różnego typu linii transportowych, służących wydajnej obróbce, pakowaniu czy też sortowaniu płodów rolnych w celu magazynowania. Owoce i warzywa są na nich myte, a wszelkie pozostałości — takie jak łodygi, liście itp. — usuwane. Naturalnie taśmy zostają przystosowane do specyfiki danego zakładu i przetwarzanego produktu, na przykład poprzez dodatek progów umożliwiających transport pod kątem.

Elementy z tej kategorii znajdują także zastosowanie w przypadku maszyn rolniczych. Pasy gumowe często pełnią funkcję przenoszenia napędu — jednak montuje się nie tylko w samych silnikach, ale również w poszczególnych podzespołach maszyny, takich jak hedery, zgrabiarki, glebogryzarki, a nawet kosiarki. Solidna konstrukcja gumowych części jest na tyle sztywna, aby zapobiegać powstawaniu wszelkiego typu luzów, które mogłyby doprowadzić do zużycia i uszkodzenia mechanizmy, a jednocześnie na tyle plastyczne i elastyczne, żeby nie pękać pod wpływem naprężenia.

Pasy i taśmy przenośnikowe — maszyny rolnicze i nie tylko

Jeśli pragniesz uzyskać więcej informacji na temat taśm i pasów transportowych, koniecznie sprawdź pozostałe artykuły i wpisy zamieszczane w obrębie naszej strony internetowej. Natomiast jeśli masz jakiekolwiek pytania, nie czekaj — skontaktuj się z nami!