ul. Karlińska 27, 60-438 Poznań

Taśmy i siatki teflonowe (PTFE)

Jesteśmy dystrybutorem prężnie rozwijającej się firmy produkcyjnej zajmującej się wykonywaniem taśm i siatek teflonowych (pokrytych PTFE – politetrafluoroetylenem), a także produktów z włókna szklanego lub aramidowego.

Na życzenie Klienta uzbrajamy taśmy w złączki mechaniczne. Realizujemy również zamówienia z zakresu obszycia krawędzi. Takie działanie za pomocą nopków lub sznura kevlarowego zapobiega szybkiemu niszczeniu materiału.

Taśmy i siatki teflonowe, bo tak brzmi potoczna nazwa związku PTFE, wykorzystywane są na szeroką skalę w wielu liniach produkcyjnych. Dzięki swoim właściwościom znajdują duże zastosowanie na liniach olejowania, piecach UV, tunelach obkurczających i wielu innych tego typu miejscach.

Złączkę mechaniczną siatki lub taśmy możemy zabezpieczyć dodatkową zakładką z odpowiedniej ceraty. Zapobiega ona uszkodzeniu złączki lub zachowuje ciągłość bez widocznego efektu połączenia. Oba opisywane tu produkty pracują w skrajnie trudnych warunkach. Stąd wspomniana zakładka ma również na celu zabezpieczenie transportowanego towaru na wpływ samej złączki. Nie ma ona takich właściwości jak teflon (obojętność chemiczna, odporność temperaturowa itp.), do którego produkty mogą przywierać lub się odciskać.

Na zdjęciu prezentujemy siatkę koloru czarnego o wymiarach 4×4. Wykazuje ona atrybuty antystatyczne. Obecna jest także złączka mechaniczna z zakładką, a całość wykonania została zalana brzegami zabezpieczającymi krawędzie.

TEFLON JEST ZASTRZEŻONYM ZNAKIEM TOWAROWYM FIRMY DUPONT.