ul. Karlińska 27, 60-438 Poznań

Taśmy stalowe, transportery łańcuchowe

Transport wielu produktów wiąże się z koniecznością zapewnienia szczególnych warunków. Pomocne w wielu przypadkach okazują się stalowe taśmy, które można swobodnie dostosowywać do potrzeb danej działalności. Nasze produkty mają zastosowanie przede wszystkim w branży spożywczej, ale z powodzeniem można używać ich także w m.in. przemyśle drzewnym oraz papierniczym.

Typy taśm siatkowych stalowych pozwalają na maksymalne dopasowanie do wymagań transportowanych produktów lub specyficznych warunków używania konstrukcji. Właściwości materiałów, z których produkowane są nasze propozycje, umożliwiają tworzenie przeróżnych wariantów. Do najpopularniejszych można zaliczyć cztery modele, które w szczególności polecamy naszym klientom.

Taśmy siatkowe pętlicowe swoją popularność zawdzięczają szerokim możliwościom zastosowania. Solidna, stalowa konstrukcja sprawia, że można ich używać do transportu zarówno lekkich, jak i cięższych artykułów. Szczególnie często ten typ konstrukcji wykorzystywany jest do przewożenia produktów spożywczych. Dzięki specyficznym właściwościom, nasza propozycja jest w pełni bezpieczna dla artykułów przeznaczonych do spożycia.

Innym typem taśm stalowych są konstrukcje siatkowe prętowe, które używane są przede wszystkim do transportu lekkich produktów. Z powodzeniem można wykorzystywać je w branży spożywczej, ponieważ także są dokładnie sprawdzone pod kątem bezpieczeństwa dla wypieków cukierniczych lub innych artykułów przeznaczonych do jedzenia. Modele prętowe nie są tak wytrzymałe jak pętlicowe, ale za to wyróżniają się lekkością, która wpływa na wydajność transportu. Utrzymanie ich w czystości również nie jest czasochłonne.

Kolejnym dostępnym u nas typem są konstrukcje siatkowe spiralne, które klienci cenią przede wszystkim za możliwość dostosowania gęstości splotów. Modele te wyróżniają się wytrzymałością, którą dodatkowo mogą wzmocnić druty lub pręty poprzeczne w wersji standardowej lub karbowanej.

Czwartym z proponowanych przez nas modeli są taśmy siatkowe do przenośników spiralnych. Na tle pozostałych wariantów konstrukcji ze stali, tego typu produkty wyróżniają się wyższą wytrzymałością spoiwa. Wynika to przede wszystkim z wyeliminowania elementów spawanych. Zamiast tradycyjnej metody łączeń, w tym wypadku stosuje się wgniatanie prętów i mechaniczną obróbkę zakończeń.

[Best_Wordpress_Gallery id=”1″ gal_title=”Taśmy stalowe”]