ul. Karlińska 27, 60-438 Poznań

Pasy zębate

Nasza firma oferuje duży wybór różnorodnych elementów do maszyn przemysłowych wykorzystywanych do transportu materiałów i nie tylko. Z tego względu asortyment obejmuje pasy klinowe, napędowe i zębate zamknięte, które można zakupić w naszej placówce stacjonarnej w Poznaniu lub w sklepie internetowym. Zapraszamy więc do zapoznania się ze szczegółami oferty i wyboru odpowiednich elementów.

Pasy napędowe zębate i klinowe

Proponowane przez nas produkty wykonywane są z wysokiej jakości tworzyw sztucznych i wyposażone w nakładkę z linatexu, spienionej gumy, warstwy PU lub EPDM. Dzięki dostępności kilku opcji można bez trudu wybrać wariant odpowiadający potrzebom poszczególnego przemysłu, w tym spożywczego i wielu innych.

W naszej ofercie znajdują się pasy zębate zamknięte i klinowe podzielone według kształtu zabieraków i rodzaju podziałki. Umożliwia to dostosowanie wyboru do konkretnych wymagań, aby były one w pełni funkcjonalne oraz spełniały określone parametry.

Praktyczne części przemysłowe

Dostępne w ofercie paski klinowe i zębate zamknięte mogą być też stosowane w celu przenoszenia napędu lub mocy, a także do transportu. Proponujemy możliwość wyboru różnego rodzaju parametrów, takich jak dodatkowe elementy wyposażenia, rodzaj wzmocnienia i inne.

Można także wybrać pasy zamknięte lub otwarte w różnych długościach i szerokościach w celu dostosowania ich do wymagań sprzętu. Sprawia to, że praca wykonywana z użyciem dostępnych w naszej ofercie elementów będzie przebiegać w bardziej wydajny, cichszy i mniej obciążający dla maszyny sposób.

Elementy napędowe

Części zębate zamknięte i klinowe stanowią jedynie część naszej oferty. Dzięki ich praktycznym właściwościom można je wykorzystywać w celu przenoszenia napędu i nie tylko. Proponujemy różne warianty z podziałką calową albo metryczną. Zachęcamy więc do sprawdzenia szczegółów na naszej stronie oraz do kontaktu z nami. Chętnie udzielimy niezbędnych informacji i rozwiejemy wątpliwości na temat oferowanych przez nas części do maszyn.

Oferujemy pasy zębate, napędowe, płaskie i klinowe. Pasy zębate mogą występować w wersji bez końcowej, (gdzie nie ma miejsca na połączenia) albo łączonej. Jako wzmocnienie pasa zębatego stosuje się zwykle linki stalowe lub nici kevlarowe.

Możemy dzielić pasy zębate ze względu na kształt zęba albo na podziałkę:

  • metryczną (T5, T10, T20, AT5, AT10, AT20 itp.);

  • calową (XL, L, H itp.) w których podziałkę liczy się w calach;

Pasy zębate mogą służyć jako pasy napędowe — elementy przenoszące napęd/moc. Natomiast wyposażone w dodatkowe nakładki z tworzyw takich jak PU, EPDM itp. jako elementy transportujące.

Dodatkowo można je wyposażyć w tkaninę poliamidową PA od strony zębów w celu zmniejszenia współczynnika tarcia podczas zazębiania się pasa z kołem zębatym. Dzięki temu zmniejsza się ich zaangażowanie podczas przenoszenia napędu/mocy. To pozwala również na obniżenie poziomu hałasu podczas pracy. Niższy współczynnik tarcia powoduje dłuższą żywotność pasa zębatego — wszystko dzięki mniejszemu zużyciu energii (temperatury) powstałej jako efekt uboczny, przenoszenia napędu/mocy.