ul. Karlińska 27, 60-438 Poznań

Taśmy transportujące

Do produkcji naszych artykułów wykorzystujemy nowoczesne materiały, co przekłada się na ich solidność i bezproblemowe działanie. Proponujemy bowiem taśmy transportowe PVC, PU, a także z innych tworzyw o parametrach umożliwiających sprawne i bezpieczne przemieszczanie towaru.

Elementy zabezpieczające

Dostępne w ofercie taśmy transportowe z zabierakami znajdują zastosowanie przede wszystkim przy przemieszczaniu artykułów w pozycji przechylonej. Można wybrać model prosty lub skośny. Zabieraki mogą być także wykorzystywane w celu pogrupowania towaru, co usprawnia proces.

Asortyment obejmuje taśmy transportowe z PU, PVC i innych tworzyw wyposażone w kliny prowadzące i falbany boczne. Dzięki temu sprawdzą się nawet przy sypkich towarach oraz w trudnych warunkach. Parametry produktów z zabierakami lub bez można więc dobrać do potrzeb i charakteru miejsca, w którym będą wykorzystywane. Dodanie klinów, falban lub zabieraków jest wykonywane na prośbę Klienta.

Nowoczesne materiały

Oferowane przez nas produkty wykonywane są z różnorodnych materiałów. Dostępne są warianty z:

  • z polichlorku winylu – PVC,
  • poliuretanu – PU,
  • silikonu,
  • gumy,
  • poliolefiny
  • i nie tylko.

Każde z tworzyw cechuje się dobrym poziomem wytrzymałości. Duży wybór sprawia, że możliwy jest dobór opcji do specyfiki miejsca, w której będzie wykorzystywana. Materiały takie jak PVC oraz PU można stosować nawet w branży spożywczej.

Zastosowanie nowoczesnych materiałów sprawia, że taśmy transportujące są odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz działanie temperatur. Istnieje więc niewielkie ryzyko ich uszkodzenia np. podczas szlifowania znajdujących się na nich produktów.

Oferta dopasowana do klienta

Taśma transportująca to produkt dostępny w różnych opcjach - może być wykonana z gumy, PU, silikonu i PVC oraz posiadać dodatki w postaci zabieraków, klinów bądź falban. Dzięki temu nadaje się do użytku w wielu gałęziach przemysłu. W celu uzyskania szczegółów na temat artykułów i związanych z nimi usług zachęcamy do kontaktu telefonicznego.

Jeśli szukasz firmy, która oferuje możliwość zakupu taśmy transportowej, to świetnie trafiłeś! U nas znajdziesz wiele rodzajów taśmy transportującej – począwszy od płaskich, przez modele ze strukturą, kończąc na tych, które można łączyć na miejscu.

[Best_Wordpress_Gallery id=”16″ gal_title=”Taśmy transportujące”]

Spośród taśm transportowych, które mają wyłącznie zagwarantować sprawną zmianę lokacji, można ponadto wyróżnić taśmy procesowe – odbywa się na nich jakieś działanie, na przykład szlifowanie, chłodzenie, buforowanie i tym podobne. Ze względu na różnorodność asortymentu we wszystkich gałęziach przemysłu i charakter danej linii produkcyjnej, oferujemy taśmy wykonane z różnych materiałów (taśmy poliuretanowe PU, z polichlorku winylu PVC, silikonu, gumy, poliolefiny, taśmy tkaninowe).

 

Wszystkie taśmy transportujące wyposażamy na życzenie Klienta w dodatkowe opcje, takie jak zabieraki, kliny czy falbany boczne. Są one mocowane za pomocą najlepszych obecnie stosowanych maszyn do tego typu aplikacji (np. prasa wysokiej częstotliwości – materiał jest wtapiany w powierzchnię taśmy za pomocą przepływu prądu o wysokiej częstotliwości).


Zabieraki zwykle służą jako elementy wspomagające transport produktu pod górę, jednak mogą spełniać również rolę grupującą i szeregującą towar. Wyróżniamy zabieraki proste i skośne – w zależności od charakteru transportowanego materiału.


Kliny prowadzące służące w głównej mierze jako prowadzenie taśmy równo w linii w warunkach utrudnionych, np. przez warunki atmosferyczne, charakter transportowanego produktu lub przez proces odbywający się na powierzchni taśmy (np. zepchnięcie boczne towaru).


Falbany boczne głównie stosowane są do transportu materiałów sypkich, aby uniemożliwić lub ograniczyć przesypywanie się towaru poza układ transportujący.

Jak widać różnorodność aplikacji oraz zastosowań taśm transportujących, wymogło na producentach wprowadzenie wielu kombinacji wytwarzanych produktów. Żeby mieć stuprocentową pewność poprawnego doboru taśmy i dodatkowych aplikacji, prosimy o kontakt z naszym doradcą w celu uniknięcia krótszej trwałości taśmy lub jej niepoprawnego działania ze względu na źle dobrany materiał.


Złączki mechaniczne – Oprócz wykonania taśm transportowych na żądanie oferujemy również usługi serwisu i montażu taśm transportowych u Klienta. Taśmy łączymy na gorąco lub na złączkę mechaniczną typu Anker bądź Alligator.


Złączka typu Alligator

 

 

 

 

 

 

 


Złączka typu Anker