ul. Karlińska 27, 60-438 Poznań

Polikordy — paski termozgrzewalne

Sektor przemysłowo-produkcyjny wymaga rozwiązań nie tylko niezawodnych, ale także wydajnych i ergonomicznych. Nie dziwi więc fakt, że rynek nieustannie dostarcza nowych możliwości, które na stałe zapisują się w technologicznym krajobrazie wielu placówek. W obszarze transportu bliskiego rozwój ten objawia się integracją coraz bardziej efektywnych komponentów przenośnikowych, takich jak polikordy. Paski termozgrzewalne tego rodzaju to obecne jedno z najpopularniejszych rozwiązań wśród przedsiębiorców.

Polikordy — rodzaje, zalety i zastosowanie pasków termozgrzewalnych

Paski termozgrzewalne stanowią atrakcyjną alternatywę dla tradycyjnych komponentów przenośnikowych, a ich konstrukcja oraz parametry fizyczne niosą ze sobą wiele zalet dla przemysłu. Polikordy dostępne są w kilku wariantach — najczęściej spotyka się modele o profilu okrągłym lub klinowym, jednak wielu producentów proponuje również inne rozwiązania.

Komponenty z tej kategorii wykazują wiele cech, które korzystnie wpływają na wydajność i żywotność przenośnika w kontekście transportu określonych materiałów. Warto wspomnieć chociażby o dużej odporności na ścieranie i rozciąganie, co ma znaczenie szczególnie w przypadku długich linii. Dodatkową zaletą jest również możliwość uzyskania różnego stopnia przyczepności, w zależności od wymagań danego środowiska. Listę korzyści uzupełnia zdolność do szybkiego pochłaniania energii termicznej, szybki montaż oraz niewielka powierzchnia styku z produktem.

Duża elastyczność i korzystne parametry fizyczne sprawiają, że tego typu elementy znajdują zastosowanie w wielu różnych obszarach. Począwszy od produkcji i przetwórstwa żywności — w tym serów, mięs, a także wyrobów piekarniczych i cukierniczych — aż po ceramikę, tekstylia czy też drewno.

Paski termozgrzewalne — polikordy

Więcej informacji na temat polikordów oraz innego rodzaju komponentów do przenośników taśmowych znaleźć można w ramach pozostałych wpisów na naszej stronie internetowej. Zachęcamy jednocześnie do sprawdzenia naszej oferty pasków termozgrzewalnych i nie tylko, a w przypadku jakichkolwiek pytań — zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami.